loading

ارور و خطای Defer parsing of JavaScript


در این مقاله نحوه رفع خطای Defer parsing of JavaScript جی تی متریکس را به شما آموزش خواهیم داد.

علت بوجود آمدن این خطا

امروزه در سایت های بسیاری از کد های جاوا اسکریپت استفاده می شود و فایل‌هایی که این کدها در آن قرار دارند هم معمولا نسبت به سایر فایل‌ها از حجم بیشتری برخوردارند.

هنگامی که صفحه ای از سایت شما بارگذاری می شود، مرورگر بایستی محتوای همه فایل‌های جاوا اسکریپت را خوانده و سپس آن را اجرا کند، که این کار مسلماً زمان بر خواهد بود. به همین دلیل بهتر است لینک فراخوانی فایل‌های جاوا اسکریپت را در پایین صفحه قرار دهید تا زمان بارگذاری اولیه صفحه وبسایت‌تان را کاهش یابد.


اما این خطا در سایت‌های وردپرسی و جوملا به علت وجود فایل‌های جاوا اسکریپت پلاگین‌ها (افزونه‌ها) است  و نمی توان لینک ها را به پایین صفحه انتقال داد.

پس سه را وجود دارد:

یکی اینکه اصلا کاری به این ارور نداشته باشین و بیخیالش بشین!!!!

دوم اینکه از افزونه های بهینه سازی که در ادامه به شما معرفی می کنیم استفاده کنید. ( توجه داشته باشید که استفاده از این افزونه ها در بعضی مواقع اختلال بوجود می آورد).

سوم اینکه  از اتربیوت‌های defer و async کمک بگیریم :

استفاده از دو اتربیوت defer و async در کدهای JS باعث برطرف کردن خطای Prefer asynchronous resources و خطای Defer parsing of JavaScript در جی تی متریکس خواهد شد. وقتی از این دو اتربیوت استفاده کنید به مرورگر میگید که منتظر لود شدن کامل فایل‌های جاوا اسکریپت نباش و همزمان با لود فایل JS ، سایر فایل‌ها و صفحه HTML رو هم لود میکنه که در این حالت مشکلی از نظر لود صفحه وجود نخواهد داشت.

فقط تفاوتی که این دو نوع اتربیوت با هم دارند در این هست که اگر از حالت defer استفاده کنید، مرورگر منتظر میمونه تا صفحه HTML هم لود بشه و بعد شروع به اجرای فایل JS بکنه اما در صورتی که از حالت async استفاده کنید، به محض لود کامل فایل شروع به اجرا شدن میکنه و دیگه منتظر نمیمونه که بعد از لود کامل صفحه HTML اجرا بشه.

در نتیجه بهتره که از گزینه async استفاده کنید.

چند افزونه مخصوص وردپرس:

WP Deferred JavaScripts

Speed Booster Pack

autoptimize

Async JavaScript

چند افزونه مخصوص جوملا:

JCH Optimize

Javascript Async and Defer

scriptsdown

خطاهای gtmetrix

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 3 =